Label Rouge kip

Bereiden:

  1. Schil de aardappelen en snijd ze in partjes. Kook de aardappelen circa 10 minuten in kokend water voor. Leg ze in een ovenschaal en besprenkel met een 2 eetlepels olijfolie. Voeg de verse kruiden toe.
  2. Maak de kip schoon en dep hem droog. Bak de kip in 2-4 minuten rondom bruin in 2 eetlepels olijfolie. Wrijf hem van binnen en van buiten in met zout en peper.
  3. Verwarm de oven voor op 200 °C.
  4. Rasp de schil van 1 citroen en snijd de citroen in partjes. Ris de blaadjes van de helft van de tijm. Meng de citroenschil en de tijmblaadjes met de boter.
  5. Vul de kip met de citroenpartjes en de hele takjes tijm. Bestrijk de kip met de citroen-tijmboter.
  6. Snijd de bol knoflook doormidden. Snijd de andere citroen in partjes. Doe hem samen met de kip in een ovenschaal.
  7. Bak de kip ca. 1 uur en 15 minuten in de oven. Voeg de laatste 30 minuten de aardappeltjes toe.

Ingrediënten:

  • 1 hele label rouge kip
  • 1 pak pommes de terre rouge
  • 4 eetlepels olijfolie
  • 2 citroenen
  • ½ bosje tijm
  • 75 g zachte boter
  • 1 bol knoflook
  • Zout en peper
  • Verse kruiden (fijngesneden)